Vi skyddar er verksamhet


Nyheter

SKYDDAT tecknar avtal med Transportsektionen! Läs mer
SKYDDAT brandsäkrar Hotell Statt! Läs mer
SKYDDAT tecknar avtal med Coop Sverige! Läs mer

Vi skyddar er verksamhet

SKYDDAT är ett företag som har en tydlig målsättning att vara komplett inom Brandskydd- och Säkerhet. Vårt mål är inte bara att leverera en produkt eller en tjänst utan det är helheten där allt på ett enkelt sätt smälter in i kundens verksamhet. Kunden med sin organisation skall på ett enkelt sätt kunna hitta all dokumentation och inte minst säkerställa fortlöpande kontroller.
Vi tror inte på att leverantörer skall bygga upp tjänster i sina olika system. Vi tycker att kunden skall ha ett eget system där leverantörer bjuds in att rapportera och dokumentera.
Detta är SKYDDAT i korthet och vi önskar en trevlig vistelse på vår hemsida.

Brandskydd

Brandskydd

LÄS MER
Säkerhet

Säkerhet

LÄS MER
Kontrollerat

Kontrollerat

LÄS MER

Nyheter

Placeholder image

SKYDDAT tecknar avtal med Transportsektionen!

Brandskydd, Kontrollerat

Transportsektionen är företaget som arbetar med tredjepartslogistik. Med egna lagerlokaler och genom nära samarbete med både större och mindre transportörer kan vi erbjuda totallösningar åt våra kund...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar Hotell Statt!

Brandskydd, Kontrollerat

Hässleholm fick stadsrättigheter så sent som 1914, en förutsättning för att det nya fina hotellet samma år skulle kunna invigas som just Stadshotell. Men den centrala tomten vid Stortorget hade red...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT tecknar avtal med Coop Sverige!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

SKYDDAT har tecknat ett avtal med Coop Sverige inom områdena Brandskydd- och Säkerhet. Coopbutiker inom hela Sverige kan nu anlita SKYDDAT som leverantör av produkter, service och konsulttjänster. ...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar Förskola!

Brandskydd

Östra Göinge Kommun ligger i nordöstra Skåne i det historiska gränslandet mellan Sverige och Danmark. Här byter landskapet skepnad från öppen odlingsbygd med stora gods och gårdar, ädellövskogar och s...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar Triplan!

Brandskydd

Triplan startade med formsprutning av mindre plastdetaljer i Lönsboda. Under ett par decennier har företaget vuxit både med uppgiften och i storlek. För några år sen öppnades en produktionsanläggning...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT tecknar avtal med Swedsafe!

Brandskydd

Vår styrka ligger i vår omfattande kunskap, kompetens och erfarenhet av att producera hållbara och högkvalitativa öronproppar. Specifikt öronproppar som är gjorda av polyuretan (mer kända som skumprop...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT och Hässlehem utvecklar samarbetet!

Brandskydd

Hässlehem är ett kommunalägt bostadsbolag som äger och förvaltar cirka 1900 lägenheter i Hässleholms kommun. Vi erbjuder ett tryggt och trivsamt boende med ett varierat utbud av hyreslägenheter. Det ö...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar Swepart Transmission!

Brandskydd, Kontrollerat

Vårt kundlöfte är att överallt där kraft och rörelse växlas upp, ner eller överförs mekaniskt kan vi vara en produktionspartner med certifierade tillverknings-, förpacknings- och logistiklösningar.  V...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT säkrar Coop Kallinge!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

”Vi moderniserar alla butiker i hela landet som är en del av Coops nya koncept och Coop Kallinge är nu totalrenoverad i färg, form, inredning, service och sortiment. Fastigheten är byggd med all den s...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar serviceboende!

Brandskydd

SKYDDAT har på nytt fått förtroendet att brandsäkra ett Serviceboende inom Hässleholms Kommun. Denna gång är det Lyckåsa Korttidsboende i Bjärnum där vi moderniserar Brand- och Utrymningslarmet. Anläg...
LÄS MER

Kontakt

Ola Svaneland

Delägare/Försäljningsledare

Mobil: 0766 12 19 03
ola.svaneland@skyddatsverige.se

Johan Sjöberg

Delägare/Produktionsledare

Mobil: 0766-12 19 01
johan.sjoberg@skyddatsverige.se

Charlie Karlsson

Projektledare/Kundansvar

Mobil: 0766 12 19 02
charlie.karlsson@skyddatsverige.se

Jonathan Persson

Projektledare/Kundansvar

Mobil: 0766-12 19 04
jonathan.persson@skyddatsverige.se

Patrik Nordell

Arbetsledare

Mobil: 0766-12 19 09
patrik.nordell@skyddatsverige.se

Max Vivesson

Larmtekniker

Mobil: 0766 12 19 06
max.vivesson@skyddatsverige.se

Alexander Martinsson

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 05
alexander.martinsson@skyddatsverige.se

Rikard Carström

Brandtekniker

Mobil: 0766-12 19 07
rikard.carstrom@skyddatsverige.se

Emil Svaneland

Brandtekniker

Mobil: 0766 12 19 08
emil.svaneland@skyddatsverige.se

Kevin Albrektsson

Brandtekniker

Mobil: 0766-12 19 10
kevin.albrektsson@skyddatsverige.se

Viktor Frostemark

Ritare

Mobil: 0766-12 19 11
viktor.frostemark@skyddatsverige.se

Mattias Hermansson

Larmtekniker

Mobil: 0766 12 19 12
mattias.hermansson@skyddatsverige.se

Axel Rosander

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 17
axel.rosander@skyddatsverige.se

Patrik Brodd

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 14
patrik.brodd@skyddatsverige.se

Filip Henriksson

Larmtekniker

Mobil: 0766 12 19 16
filip.henriksson@skyddatsverige.se

Mikael Nilsson

Webbutvecklare

Mobil: 0766-12 19 15
mikael.nilsson@skyddatsverige.se

Eddie Håkansson

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 13
eddie.hakansson@skyddatsverige.se

Support

Växel: 0451-70 57 80
support@skyddatsverige.se